İnsanlığın başına belâ olan virüs ve bütün müsibetlerden korunmak için dua

İnsanlığın başına belâ olan ve devamlı değişen virüs tehlikesine karşı geçmişten beri ulemanın okuyageldiği bu dua ile Allah’tan yardım isteyelim.

İnsanlığın başına belâ olan virüs ve diğer müsibetlerden korunmak için okunacak dua!

“Ya men latıyfü lem yezel, ültuf binâ fîmâ nezel. Entel-kaviyyü neccinâ an kahrike yevmel-halel.

Lî hamsetün utfî bihâ harre’l-vebâi’l-hâtıme. El Mustafâ ve’l-Murtezâ ve’bnâhümâ ve’l-Fâtıma.”

MANASI: Ey zail olmayan Latif! Devamlı lütf-u keremin çoktur. Bize inen bela musibet hakkında, bize lütfet. Sen güçlüsün ya Rabbi! Kuvvet sahibisin, kadirsin. Yevm-i halel olan kıyamet gününden ve dünyadaki tehlikeli günlerden bizi kurtar.

MANASI: O ateş ki; her şeyi kıran ateştir; hastalıklardır, kederdir, elemdir, beladır, musibettir. Bende beş güzel isim var ki, onlarla, -Rabbimin izniyle- kırıp geçiren veba ateşinin yangınını söndürürüm. Onlar; Mustafa (Resul-i Ekrem Aleyhissalatü Vesselam), Mürteza (Hazreti Ali radıyallahü anh), ve onun iki oğlu (Hasan ve Hüseyin radıyallahü anhüma) ve Fatıma (radıyallahü anha)’dır.

Bunların beşinin hürmetine ki, bunlara ‘Hamse-i A’li Aba’ denilir. Bunların hürmetine, covid, delta varyantı, omicron varyantı gibi bütün bulaşıcı ve de ateşli hastalıklar gibi bütün dertlerimize şifa istenebilir.

  • Bu dua 100’er defa okunabilir.

Efendimiz.info

Duayı yazdırmak veya cihazınızda PDF okumak için buraya tıklayarak indirebilirsiniz. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.