Yanan kişiye okunacak dua

Eğer bir yakınınızın ya da sizin yanık gibi bir sağlık sorunu varsa, dua etmek istiyorsanız, aşağıdaki duayı edebilirsiniz.

Arapçası:

Türkçe Okunuşu: Ezhibil-be’se rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi la şifae illa ent.

Anlamı: Bu hastalığı gider ey insanların Rabbi! Şifâ ver, çünkü şifâ verici sensin. Senin vereceğin şifâdan başka şifâ yoktur. Öyle şifâ ver ki hiç bir hastalık bırakmasın. (Buhârî, Merdâ, 20; Müslim, Selâm, 46; Ebû Dâvud, Tıbb, 18, 19)

Yanık durumunda bir doktordan yardım almak ve tıbbi tedaviyi ihmal etmemek önemlidir. Dualar, manevi destek sağlayabilir, ancak tıbbi tedaviye ek bir çözüm olarak düşünülmelidir.

Türkçe şu şekilde dua edilebilir:

“Allah’ım, senin sonsuz merhametin ve şifanın önünde eğiliyoruz. Lütfen [isim] adlı kişiyi/ beni, yaşadığı(m) yanık ve acıdan kurtar. Ona/bana güç ve dayanma kuvveti ver, sağlığını hiç bir iz kalmayacak şekilde eski haline getir. Senin iyileştirici gücünle şifalandır. Doktorların eline rehberlik et ve tedavi sürecini olumlu bir şekilde etkile. Bizlere sabır ve güç ver, inancımızı kaybetmemize izin verme. Amin.”

AYRICA BAKINIZ:

Şifa Salavatı 

 

Peygamber Efendimiz’in (sallallâhu aleyhi ve sellem) yapmış olduğu şifa duası

 

Hastaların şifası: Ya Şafi ebcedi kaçtır?

 

Peygamber Efendimiz’in (sallallâhu aleyhi ve sellem) yapmış olduğu şifa duası

 

İnsanlığın başına belâ olan (COVİD, grip vs.) virüs ve bütün müsibetlerden korunmak için dua

Baş ağrısı ve yüksek ateş duası

 

Herkese acil şifa olacak ağrıyı kesecek dua!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.